Obecně:

Operační systém Windows 10 na počítači na kterém bude Pohoda můstek instalován (viz poznámka)

Instalovaný Prestashop ve verzi 1.6 nebo 1.7

FTP nebo SSH propojení se serverem na kterém je Prestashop instalován

Podle umístění Pohoda

1) Pohoda je instalována lokálně na PC, databáze Pohody je Access (tedy koncovka databázových souborů je .mdb) . Zde stačí pokud dokážete na PC najít a do Můstku zadat umístění souboru se seznamem databází Pohody. Tento soubor je umístěn v datovém adresáři Pohoda (např. c:\ProgramData\STORMWARE\POHODA01\Data\) a má příponu  .sys Celý název souboru bude  Pohoda.sys nebo podobný.

2) Pohoda je naistalována na windows serveru ke kterému máte přístup přes vzdálenou plochu. Databáze je Access   (koncovka databázových souborů je .mdb). Pohoda můstek nainstalujte na stejném počítači na kterém je umístěna Pohoda.

V této variantě je velmi vhodné mít root přístup, alternativně je potřeba požádat o instalaci správce serveru. Program Pohoda Můstek můžete nainstalovat jak běžný uživatel, nicméně ke spouštění úloh na pozadí musíte root heslo zadat. Navíc je potřeba v plánovači úloh nastavit aby se úlohy spouštěly i pokud uživatel není přihlášen. Můstek pak může celkem dobře fungovat i pokud jej spustíte jako běžný uživatel, nicméně může (nepravdivě) vypsat že úlohy na pozadí nejsou zapnuty a také nedokáže najít log úloh na pozadí.  K tomuto dochází protože běžný uživatel nemá přístup k procesům a souborům spouštěným rootem, používání můstku to prakticky nevadí,

3) Pohoda je naistalována s databází MSSQL serveru (koncovka sql), buď na Vašem PC nebo na vzdáleném serveru. Pokud se jedná o druhý případ, máte dvě možnosti. Nainstalovat můstek na vzdálený server nebo lokálně na PC. Ve druhém případě je potřeba vytvořit na PC kopii adresáře s obrázky Pohoda a udržovat ji aktuální pomocí ftp. V každém případě budete muset vyřešit propojení s databází Pohoda.